2012-11-05

WARZONE - Capitol APC (low-end projekt)

Ilość i wielkość pojazdów w WH40K zawsze wprawiała mnie - fana Warzone - w kompleksy, bo w WZ to nie dość, że pojazdów z prawdziwego zdarzenia mało to ich rozmiary niezbyt imponujące. I o ile Bauhaus dziwnie pojazdami był bardzo rozpieszczany, to np. Capitol wzorowany wiadomo na kim, nie miał ani jednego pojazdu jeżdżącego. Zawsze miałem chęć coś z tym zrobić, bo moim zdaniem Capitol powinien mieć nie tylko APC, ale i czołg*.

Okazjonalne  zwiedzanie działu zabawek w miejscowym Tesco w końcu (po kilku latach) zaowocowało znalezieniem odpowiedniego kandydata do przeróbki na pojazd do Warzone. Jest to koparka z gumowymi gąsienicami i napędem. Jakość wykonania kiepska (China), zaskakujący jest brak śrubek (nie ma ani jednej!). Gąsienice wyglądają całkiem S-F (góra wiadomo do kosza), ale jednak będzie to projekt low-end'owy, czyli bez tracenia czasu na  detale i bajery typu otwierane luki. Nadbudowa zostanie wykonana najpewniej z polistyrenu i będzie to pewien poligon doświadczalny (do tej pory takie rzeczy robiłem z tektury). Cena: 15,99zł.


Nie wiem czy uda mi się zrobić na tym podwoziu coś przypominającego AAV7 (Amphibious Assault Vehicle), ale fajnie by było, bo ten pojazd bardzo mi się podoba i ma futurystyczny wygląd, który idealnie pasuje do Capitolu (z wiadomych powodów). Jeśli uda się coś sklecić to postaram się o jakieś statystyki, by model był grywalny.


*) Jeśli chodzi o czołgi w Warzone, to od paru lat w szafie leżą dwa pudełka M1A1 Abrams (dla Capitolu) i jedno Giat Leclerc (dla Bauhausu) firmy Kitech w skali 1:48. Może kiedyś podejmę się tematu.

Źródła zdjęć:
http://snafu-solomon.blogspot.com/2010/05/efv-is-it-fighting-vehicle-or-high.html
http://www.forgottencompany.com/news.php?default.0.23

2 komentarze:

  1. Łezka się w oku zakręciła jak przeczytałem o Warzone. Z żalem również sprzedawałem Bauhaus gdy tylko dowiedziałem się o upadku Exelsiora. Gratuluję wytrwałości:))). Zapraszam również do mnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Warzone wiecznie żywy :). Mam zbyt duży sentyment do Warzone, żebym się go pozbył. Zerkaj co jakiś czas z ciekawości, bo pewnie coś nowego o WZ co jakiś czas się trafi. Póki co szykuje się mały turniej w KRK 18 listopada, więc jak się wybiorę, to relację oczywiście zamieszczę. Mam zresztą sporo archiwaliów związanych z WZ, które będę powolutku na blogu zamieszczał.

      Usuń