2012-11-12

MAKIETY 15MM (FOW) - Kościół i cerkiew od "Świat z kartonu" (1:100)

"Świat z kartonu", to młode wydawnictwo założone przez hobbystę Marka Dworaczka w 2011 roku. Do tej pory wydało dwadzieścia modeli o bardzo dużej rozpiętości, zarówno jeśli chodzi o tematykę jak i skalę trudności.  Wielki plus za publikowanie prostych modeli dla szkół, które można pobrać za darmo, w celu popularyzowania tej dziedziny modelarstwa wśród najmłodszych. Widać, że funkcjonowanie wydawnictwa to realizacja pasji właściciela. Trzymam kciuki za takie inicjatywy!

Fanów Flames of War oraz innych systemów w skali 15mm (np. Ogniem i Mieczem), może zainteresować seria "Obiekty Sakralne", w ramach której wydane zostały do tej pory dwa modele w skali 1:100 (czekamy na kolejne!):
  • Numer 3 - Kościół NMP Królowej Różańca Świętego w Boronowie
  • Numer 16 - Cerkiew św. Onufrego w Posadzie Rybotyckiej


Dla przykładu podam, że model cerkwi zawiera: 5 stron A4 z częściami, 2 strony miękkie A4 z częściami, 2 strony A4 z opisem, 1 stronę A4 z rysunkami, opis wykonania w języku polskim oraz angielskim. Cena: 19,90zł. Model kościoła kosztuje 22,90zł. Oba można kupić w sklepie internetowym wydawnictwa. Wymiary cerkwi to: 32x24x20mm (dł. x szer. x wys.), a kościoła: 27x14x18m. Poniżej zdjęcia z galerii na stronie wydawnictwa oraz przykładowe dwie strony modelu kościoła zamieszczone dla celów poglądowych.


Jeśli chodzi o lokalizację pierwowzorów, to murowana cerkiew obronna (w obecnym kształcie od XVI w., najstarsza część zbudowana na przełomie XIV i XVw.) znajduje się w okolicach Przemyśla (podkarpackie), natomiast kościół drewniany (z początku XVII w.) na południowy-zachód od Częstochowy (czyli Górny Śląsk).


Źródła zdjęć:
swiatzkartonu.pl/index.php
polskiekrajobrazy.pl/Galerie/248:Pogorze_Przemyskie/11887:Cerkiew_sw._Onufrego_w_Posadzie_Rybotyckiej.html
krodo.pl/atrakcja/szczegoly/2456/Kosciol_N_M_P__Krolowej_Rozanca_Swietego_W_Boronowie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz