2012-10-19

WARZONE - Chance Cards (karty "Szansa")

Przeglądając zagraniczne blogi trafiłem na gotowe do druku karty "Szansa", które ktoś przygotował dla gry VBCW - Very British Civil War - osadzonej w okolicach 1938 roku i podejmującej tematykę Brytyjskiej Unii Faszystów Oswalda Mosleya. Autora na pewno w jakiś sposób inspirowała gra MONOPOLY, której karty "Szansy" są nieodłącznym elementem. Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem w bitewniaku.

Od razu przyszedł mi do głowy pomysł, że można by takie karty przygotować do Warzone. Mogłoby to całkiem ciekawie urozmaicić rozgrywkę. Powiedzmy, że każdy z graczy rozpoczynałby grę z trzema kartami szansy, po czym na początku drugiej, trzeciej i czwartej dobierałby jeszcze po jednej (do sześciu). Taką kartę można by zagrać raz na turę w dowolnym momencie (nie przerywając akcji wymagających rzutu kostką).

Ze względu na specyfikę VBCW, nie wszystkie przedstawione poniżej karty nadają się do zastosowania w WZ, ale część bez specjalnych zmian jest jak najbardziej sensowna i do wykorzystania. Pomysł jest ciekawy szczególnie pod kątem domowego grania - pozostaje tylko znaleźć czas na wymyślenie kart i sprawdzenie ich w praktyce.
Zdjęcia przedstawiające użycie tych kart w grze VBCW można znaleźć tutaj.
Źródło zdjęć: http://6milphil.wordpress.com/2011/10/31/chance-is-a-fine-thing/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz