2012-10-27

MAKIETY 15MM (FOW) - Zaorane pole uprawne

Pola uprawne to jeden z częściej wykorzystywanych elementów terenu na makietach do FOW'a. I o ile wszyscy już od dawna wiedzą, że pole porośnięte zbożem najłatwiej zrobić z "kokosowej" wycieraczki do butów, to nie spotkałem dobrej recepty na proste wykonanie zoranego pola. Oczywiście zawsze można kupić gotowy i pomalowany zestaw 'Rural Fields and Fences' (BB138) z serii 'Battlefield in a box' za ~76zł.


 Źródło zdjęć: http://www.flamesofwar.com/Default.aspx?tabid=53&art_id=3084

Mój pomysł jest bardzo prosty - w oko wpadła mi w LIDLu świetna pianka genialnie imitująca zaorane pole. Jest to samoprzylepna pianka służąca do naklejenia na ścianie garażu w celu ochrony drzwi przed porysowaniem. Jest niestety towarem sezonowym, ale niedawno była dostępna w połowie paździenika, ale pamiętam, że już kiedyś była w sprzedaży, więc pewnie jeszcze nie raz się pojawi. Cena: 15,99zł, wymiar 4x200x2000mm (!).

W celu zrobienia pola wystarczy nakleić ją na coś płaskiego i sztywnego, np cienką  pleksi, albo polistyren, pomalować i gotowe! Można jakoś wykończyć obrzeża i ewentualnie w celu uzyskania mniej powtarzającej się faktury, nałożyć pędzlem trochę gęstego wikolu. Jest w dodatku na tyle elastyczna, że można pokusić się o wykonanie pofalowanych pól, albo pól na wzniesieniach.

2 komentarze:

  1. I to się nazywa dobre oko i wyobraźnia. Jeśli masz zdjęcia już gotowego pola, dorzuć do posta, z chęcią sobie zobaczę jak to wygląda na makiecie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety jeszcze nie mam. Ogólnie FOW jest cały czas w fazie planowania...

      Usuń