2012-10-20

WARZONE - Bauhaus Cobra na Allegro (!)

Co prawda już od dawna nie mam ustawionego raportowania nowych aukcji Allegro w kategorii "Warzone", bo generalnie mam wszystko czego potrzebuję, ale co jakiś czas jednak z ciekawości zerkam. Nie mogłem dzisiaj uwierzyć własnym oczom, bo po pierwsze się nie spodziewałem takiego rarytasu, a po drugie w ogóle wyparłem ze świadomości istnienie tego modelu. Otóż ktoś nie wiadomo w jaki sposób wszedł w posiadanie modelu BAUHAUS COBRA GEV-12, który zamierza właśnie sprzedać!!!

Trzeba przyznać, że Bauhaus miał szczęście do modeli pojazdów, a ślizgaczy to już szczególnie...


Powyżej zamieszczam zdjęcia z aukcji w celach historiograficznych, bo zdjęć w sieci jest niewiele - mnie udało się znaleźć tylko osiem związanych z tym modelem, które zamieszczam poniżej. Można zidentyfikować producenta - Forge World Models (USA).


Źródła zdjęć:
http://allegro.pl/unikat-cobra-bauhausu-warzone-mutant-chronicles-i2717919910.html
http://thebrushbrothers.blogspot.com/2011/04/great-discovery-and-ebay-auctions.html
http://forum54.oli.us/index.php?topic=2658.0
http://www.dakkadakka.com/dakkaforum/posts/list/331589.page
http://mutantchronicles.110mb.com/Bauhaus/EBauhausVozidla.htm
http://www.dakkadakka.com/dakkaforum/posts/list/368568.page

____________________________________________________________________________
2012-10-21

Dzięki uprzejmości sprzedającego udało mi się uzyskać informacje o modelu oraz kilka dodatkowych zdjęć. Model został kupiony w Warszawie w nieistniejącym sklepie w metrze centrum (?) "za jakiś chore pieniądze jak na tamte czasy". Posiadał oryginalne pudełko. I teraz najważniejsza informacja - wymiary: wysokość 6 (z wieżą 7,5), szerokość 7 (z działami bocznymi 10), długość 15,5cm. Myślę, że te dane są dość istotne dla wszystkich tych, którzy będą chcieli wykonać ten model samodzielnie od podstaw, a chętni mogą się znaleźć, bo Cobra jest uwzględniona w WZ4.

____________________________________________________________________________
2012-10-25

 Aukcja zakończyła się ceną 127,50 zł.

2 komentarze: