2014-02-16

MAKIETY 15MM (FOW) - Nowe budynki w skali H0/TT (1:100) [4]


Prawie rok nie zerkałem na Allegro w poszukiwaniu budynków w skali H0/TT, ale jak widać po poniższych zakupach, nie ma problemu z nabyciem używek w cenach sporo niższych od nówek. Miałem upatrzoną jeszcze jedną aukcję z dwoma dość rzadkimi wzorami, ale niestety ją przegapiłem.

Wiedząc, że skala H0/TT to 1:100, nie biorę już pod uwagę kupowania czegokolwiek innego, zresztą wybór miejskich kamieniczek Auhagen'a w tej skali jest zupełnie wystarczający, choć pewne modele pojawiają się na Allegro częściej niż inne (a niektóre w zasadzie wcale). Zawsze można rozważyć zakup nówki w cenie około 50zł, gdy zależy nam na jakimś konkretnym wzorze. Tym razem udało mi się wylicytować:
 • Rathaus (Auhagen, nr 12241)
 • Gasthaus Thüringer Hof (Auhagen, 12271)
 • Bäckerei H0/TT (Auhagen, nr 12247)


Z dwóch powyższych budynków bardzo się cieszę, bo jeszcze takich nie miałem. Ratusz wylicytowany za 25zł, gasthaus za 15zł, wieża ciśnień z ostatniego zdjęcia za 15,50zł, a wysyłka wynegocjowana gratis jeszcze przed wygraniem aukcji (pod warunkiem wygrania minimum trzech), czyli tak naprawdę wieża wyszła prawie za darmo :). Od jakiegoś czasu zawsze próbuję coś utargować i generalnie często mi się udaje.

Piekarnia/cukiernia, to bardzo popularny wzór, mam już takie dwie kamienice, ale i z czterema sobie poradzę. Najprostsza sprawa to pomalować je na inne kolory, ale zawsze przecież można je trochę zmodyfikować, albo na przykład połączyć w dwie w szeregu. Pierwsza wylicytowana za 15,50zł, druga za 12,20zł + 10zł wysyłka.

Poniżej na przykładzie ratusza widać, że figurki Battlefront'u pasuję do H0/TT idealnie. Warto także zwrócić uwagę, że pomimo różnej wielkości okien, wysokość kolejnych pięter jest analogiczna - dobrze widać to na pierwszym zdjęciu na samej górze.


Wieża ciśnień, mimo że to raczej dodatek do zakupu kamienic, to jednak jak najbardziej przemyślany zakup. Po pierwsze będę mógł ją postawić na makiecie z torami, którą kiedyś na pewno zrobię, a po drugie może stanąć np. przy małej fabryczce, gdyż wygląda wystarczająco industrialnie (a mniej "kolejowo"), dzięki nitowanej kratownicowej konstrukcji. Co prawda jest w skali H0 (Faller, nr 131216), ale przy tego typu obiektach nie ma to specjalnie znaczenia.

2 komentarze:

 1. Wygląda genialnie! Zazdroszczę zakupu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do zapoznania się z wzorami budynków skali H0/TT na stronie Auhagen'a, by umieć je rozpoznać (zwykle sprzedawcy nawet nie wiedzą, że budynek jest w skali pośredniej) i rozpoczęcie polowania na Allegro :).

   Usuń