2014-02-15

FOW - Amerykańscy rekruci [9]

Nowi rekruci w armii!
  • UBX29 - M4A3 (late) Sherman (1 szt.)  sprzedawany tylko jako box 5 szt.
  • US102 - M10 3in  GMC (1 szt.) 
  • US143 - M7 Priest HMC  (1 szt.) 
    +  podręcznik 'Nuts!'


Kolejne uzupełnienia z kramiku Wargamer'a w niemalże zwyczajowej (jak za używki) cenie 70%, choć modele w zasadzie nowe, jedynie M10 lekko popaćkany (3x25zł+wysyłka). Priest to ostatni (trzeci) pojazd do drugiej sekcji Armoured Field Artillery Battery, co jest miłą wiadomością :). M10 też kupuję "na raty" i to jest niestety dopiero trzeci model z czterech potrzebnych do wystawienia pełnego plutonu. Zarówno w jednym jak i w drugim pojeździe jeden załogant jest z innej parafii, ale ilość się zgadza.

M4A3 (late), to bardzo pożądany przeze mnie zakup, ponieważ dysponuję czterema blistrowymi czołgami M4A3 (105), czyli z takim samym korpusem i wieżą, ale działem 105mm. W związku z tym mogę pokusić się o takie spreparowanie wież, by całą piątkę dało się wystawić jako pluton M4A3 (late) z działami 75mm. Zyskam wtedy względem zwykłego M4A1 o jeden większy przedni pancerz (7 zamiast 6*) oraz Protected Ammo i Detroit's Finest, co jest ciekawą opcją.

NUTS!


Ten 80-stronicowy podręcznik to trzecia część serii ('Blood, Guts & Glory' - 'Devil's Charge' - 'Nuts!'), traktująca o oblężeniu Bastogne oraz walkach o tzw. "wybrzuszenie". Seria pochodzi z 2012 roku, więc mam nadzieję, że przytłoczony problemami produkcyjnymi Battlefront nie wpadnie na pomysł wydania kompilacji tych trzech książek na wzór niedawnego 'Overlord'a'. Podręcznik w zasadzie jak nowy, kupiony na Allegro za 54zł z przesyłką (cena nowego to 96zł).

Uwielbiam jakość podręczników do FOW'a, jeśli trafi się okazja nabycia brakującego 'Devil's Charge', to na pewno skorzystam!

*) Front armour:  Panzer IV - 6, StuG - 7, Tygrys - 9, Pantera - 10, Tygrys Królewski - 14 (sic!).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz