2012-02-11

WARSZTAT - Sprzęt [3] - Mini szlifierka oscylacyjna, pilniki iglaki, narzędzia jubilerskie firmy Antilope

MINI SZLIFIERKA OSCYLACYJNA

Zafascynowania firmą PROXXON ciąg dalszy. Tym razem mój warsztat wzbogacił się o mini szlifierkę oscylacyjną SL 12/E. Bardzo porządnie wykonana i poręczna. Wymiar powierzchni roboczej: 60x57mm, zasilanie: 12V, posiada płynną regulację częstości oscylacji. Duża zaleta to sposób mocowania papieru ściernego, umożliwiający zastosowanie zwykłego papieru po odpowiednim jego przycięciu. Kupiona jako nowa, za pół ceny.


PILNIKI IGLAKI

Kolejne nabytki to dwa komplety pilników "iglaków" i jeden komplet pilników "kluczykowych". Z przesłanek czysto patriotycznych wybór padł na polską firmę - Bydgoską Fabrykę Narzędzi BEFANA. Bardzo dobra jakość - polecam. Pilniki można nabyć z różną gęstością nacięć (dlatego nabyłem dwa komplety). Pilniki "kluczykowe" bardzo fajne - szersze i z poręcznymi uchwytami, w sam raz do zgrubnej obróbki. Do zwykłych iglaków polecam świetny uchwyt firmy ANTILOPE.


NARZĘDZIA JUBILERSKIE FIRMY ANTILOPE

Warto przyjrzeć się narzędziom firmy ANTILOPE. Jest to bodajże niemiecka firma produkująca narzędzia dla jubilerów. Bardzo wysoka jakość, wiele ciekawych bardzo specjalistycznych narzędzi. Ja posiadam akurat uchwyt do iglaków, a także ręczne imadło (?) / zacisk do obróbki drobnych przedmiotów oraz specjalistyczny uchwyt do obróbki prętów o małej średnicy lub wykonywania bardzo precyzyjnych otworów wiertłami o małej średnicy (dwa dwustronne zaciski do mocowania różnych średnic).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz