2012-02-09

MAKIETY 15MM (FOW) - Tabor w skali TT (1:120)

Na próbę kupiłem dwa wagony w skali TT - zwykłą węglarkę oraz wagon z plandeką oraz budką hamulcowego. O ile węglarka, może i nieduża, wydaję się możliwa do zastosowania na makiecie, to wagon z plandeką, pomimo podobnych rozmiarów wzbudza spore wątpliwości. Problem tkwi w rozmiarze drzwi do budki hamulcowego - ewidentnie są za małe, zresztą jak i cała budka. Wszystko dobrze widać na zdjęciu. Węglarka jest raczej z tych mniejszego typu, być może są większe (4 osiowe) z tego okresu. Szerokość węglarki odpowiada dokładnie szerokości Shermana - platformy w skali TT, zwłaszcza te dłuższe  (4 lub 6 osiowe), mogą na makiecie wyglądać dobrze, zwłaszcza z załadowanym transportem czołgów :). Problematyczne są wszystkie wagony, które mają drzwi, czyli osobowe i prawdopodobnie lokomotywy. Wagony węglarki lub wagony kryte w skali TT stojące na bocznicy nie wydają się złym pomysłem. Przy zakupach należy zwracać uwagę, by nie kupić zbyt nowoczesnych wagonów.


2 komentarze:

  1. A w jakim sklepie kupiles ten tabor i co to za producent? Sam poszukuje niedrogich makiet, torów i taboru do FOW. Dzięki

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jakaś stara niemiecka produkcja. Najłatwiej szukać taboru i torów na allegro: Kolekcje > Modelarstwo > Kolej, dioramy, makiety > TT - 1:120.

      Usuń