2012-02-12

FOW - Nowe budynki w skali H0/TT (1:100) [1]

Po zidentyfikowaniu producenta budynków makiet kolejowych w skali 1:100 (Skala H0/TT firmy AUHAGEN) - szerzej w poście: FOW - Budyki "kolejowe" - problem skali rozwiązany (pozytywnie), już bez obaw udało mi się nabyć dwa kolejne ciekawe budynki:
  • Forester’s house   H0/TT (Article 12225)
  • Bakery   H0/TT (Article 12247)
Leśniczówka jest dość ładna i całkiem spora. Można na makiecie postawić ją samodzielnie, np. przy drodze biegnącej przez las. Ładnie komponuje się z młynem wodnym. Budynek piekarni jest za to typowo miejski, nie pasuje ani do leśniczówki, ani do młyna. Pomysł na miasto jaki mi przyszedł do głowy (przy małej ilości budynków typowo miejskich) jest taki, że można ustawić makietę nie centrum miasta, ale jego obrzeża wraz z np. drogą wylotową. Wtedy posiadane budynki miejskie wystarczy usytuować przy jednej krawędzi. Wprowadzając dodatkowo rzekę z mostem, można uzyskać ciekawe rozgraniczenia między miastem, a przedmieściami.

Poniżej zdjęcia budynków ilustrujące wymiary. Na dwóch ostatnich zdjęciach leśniczówka zestawiona jest z wcześniejszym zakupionym młynem wodnym: Watermill   H0/TT  (Article 12230). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz