2012-01-06

FOW - Początek / Zestaw startowy USA

Po paru ładnych latach gry w Warzone przyszedł czas na rozpoczęcie przygody z jakimś nowym systemem. Z racji żywego zainteresowania historią drugiej wojny światowej, które jak to zwykle bywa rozpoczęło się od zabaw żołnierzykami w dzieciństwie oraz klejenia plastikowych modeli samolotów i czołgów i które trwa do dzisiaj w postaci czytania książek i magazynów historycznych, wybór padł na system Flames of War. 

Za systemem przemawia przede wszystkim prężny wydawca, co skutkuje bardzo dużą ilością ładnych podręczników i modeli - dla osób grających w Warzone ten fakt ma spore znaczenie. Gra jako system historyczny w skali umożliwia korzystanie z alternatywnych modeli, to też jest fajne. Ogólna grywalność, "turniejowość" i na pierwszy rzut oka niezłe zbalansowanie stron. Z kolei możliwość odgrywania ciekawych scenariuszy w realiach historycznych, wg szczegółowo opracowanych zasad, to coś czego w Warzonie mnie bardzo brakowało.

Na chwilę obecną kompletnie nie znamy zasad, ani żadnego aktywnego gracza w naszej okolicy. Wszystkiego będziemy musieli uczyć się sami od podstaw. Poniższa lista to efekt około rocznego zbieractwa. Nic w zasadzie nie jest sklejone i pomalowane. Klimoo za niedługo (mam nadzieję) wrzuci listę swoich Niemców.

USA:                                 
ILOŚĆ                                                                                 
M4A1 (76) Sherman
M4A1 Sherman
M4 Sherman
M4A1 (105) Sherman
M10 Wolverine

M7 Priest
M4 Half-track 81mm mortar
M2 Half-track
M20
GMC 21/2-ton truck
Jeep

Rifle Company
Engineer Combat Platoon
Mortar Platoon
Artillery HQ

M1 57mm gun
M3 37mm gun

US Stowage

(w tym Sergeant Lafayette Pool)
(w tym Stuff Sergeant Cole 'Reb' Jackson)
1
4
2

1
1
1
1
2
2

1
1
1
1

3
2

1


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz