2012-08-19

WARSZTAT - Aerograf - pierwsze starcie

Jako pierwsza "pod natrysk" poszła niemiecka pancerka klimoo. Czynność dość prosta, bo nałożenie koloru podstawowego, czyli w tym przypadku emalii Model Master 2095 Panzer Dunkelgelb 1943 (Flat), jako że emalie preferujemy (zboczenie z dzieciństwa). Emalia, jak to emalia - jest dość gęsta, ale okazało się, że nic nie trzeba przygotowywać na boku, tylko każdorazowo wystarczy dodać do zbiorniczka na farbę 5 kropel terpentyny balsamicznej, jako że terpentynę balsamiczną preferujemy (zboczenie z dzieciństwa c.d.) i dobrze wymieszać wykałaczką.

Sprzęt radził sobie całkiem dobrze, zbiornik na farbę nie okazał się za mały do tego zadania, ale wyszło nasze nieprzygotowanie do nowej technologii :). Modele mocowaliśmy na łebkach śrub mocną dwustronną, piankową taśmą montażową (podpatrzone w internecie, działało), ale za stojak robił pudełko kartonowe, o którego wbijaliśmy śruby (z różnym skutkiem. Musimy przygotować sobie jakąś deskę z nawierconymi otworami. Przydał by się też przyrząd do czyszczenia aerografu (taki specjalny słoik), bo jednak przepuszczając przez niego terpentynę w celu wyczyszczenia, robi się niezła mgła. Dobrze że było obok okno. Gdzieś widziałem jak za taki "filtr" robiła butelka PET po mineralnej napchana papierem toaletowym, który wyłapywał tą mgiełkę. W każdym razie bez takiego przyrządu nie ma co się brać za malowanie. Na lewą rękę warto jednak zakładać lateksową rękawiczkę.

Schło w nocy w kuchni, bo jednak smród był straszny (emalie rulez! / zboczenie z dzieciństwa).

Efekt? WSPANIAŁY :)))
Tempo pracy? REWELACJA!!!

5 komentarzy:

 1. Widzę duuużo stugów, pantery i sdkfz'ty. Co to za rozpiska będzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jesteśmy jeszcze na etapie grania i robienia rozpisek (notoryczny brak czasu). Na razie zbieramy figurki do FOW'a i różne elementy do makiet. Nawet póki co z zasadami u nas nie za dobrze. Poza tym nie mogę się od pół roku doprosić brata, żeby zrobił chociaż listę swoich figurek i tak naprawdę nie wiem co on tam ma (nie mieszkamy razem).

   Usuń
 2. Hmm.. Jako gracz to radze coś z tym zrobić bo utkniesz tak jak ja z cala masa modeli których nie potrzebujesz:). No chyba ze chcesz je tylko na półce postawić. Do rozpisek polecam stronę
  www.easyarmy.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za adres - bardzo przydatna sprawa. Szczerze to potrzebowałem czegoś w tym rodzaju. Gdzieś widziałem na zagranicznych stronach, że ludzie korzystają z Army Buildera, ale nie wiem czy w Polsce ktoś go używa do FOW'a.
   Co do stronki easyarmy.com, to rozumiem, że należy wpłacić te dwa dolary paypalem by realnie zacząć z tego korzystać (?).
   PS Kolekcjonerstwo dziwnym trafem wychodzi mi najlepiej ;) (dwa razy lepiej niż granie i trzy razy lepiej niż malowanie)

   Usuń
 3. Tak. Musisz zapłacić 2$ za podręcznik. Wg mnie warto. Jest jeszcze darmowa strona http://fowlists.blogspot.com . Army Builder jest z tego co wiem niezbyt dokładny. Polecam zagrać- będzie większą motywacja do malowania:)

  OdpowiedzUsuń