2014-09-07

INNE - Planszówkowy przerywnik [5] - Carcassonne - Nowy 'BIG BOX' w przedsprzedaży


CARCASSONNE 'BIG BOX' 5

Plotki zasłyszane na czerwcowym zlocie fanów gry w Krakowie o planowanym nowym i bardzo atrakcyjnym starterze Carcassonne okazały się jak najbardziej prawdziwe. Od niedawna można go zamawiać w przedsprzedaży w różnych sklepach internetowych w bardzo atrakcyjnej cenie ~160zł (cena regularna będzie wynosić najprawdopodobniej 200zł). Według Barda - polskiego wydawcy gry - premiera planowana jest na 15 września.

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU

W pudełku będzie można znaleźć podstawową wersję gry, cztery duże dodatki, jedno mini rozszerzenie oraz dwa dodatkowe limitowane zestawy pionków (fioletowe i różowe).

"Carcassonne" - podstawa
72 płytki terenu
1 tor punktacji
6 płytek punktowych 50/100
48 podwładnych w 6 kolorach

"Karczmy i katedry" - duży dodatek
18 płytek terenu
6 dużych pionków podwładnych

"Kupcy i budowniczowie" - duży dodatek
18 płytek terenu
20 żetonów towarów
6 budowniczych
6 świń

"Owce i wzgórza" - duży dodatek (najnowsze rozszerzenie gry wydane na wiosnę 2014)
18 nowych płytek terenu
18 żetonów owiec i wilków
6 pasterzy w 6 kolorach graczy

"Koło fortuny" - duży dodatek (niedostępny w sprzedaży, choć można zdobyć samodzielne niemieckie wydanie za około 100zł)
12 żetonów terenu
1 drewniany pionek, który gracze przesuwają po kole fortuny
1 plansza z kołem fortuny; posiada pola początkowe i nowe akcje do wykonania w grze

"Rzeka" - mini rozszerzenie ("Rzeka II" dostępna jest w dużym dodatku pt. "Hrabia, Król i Rzeka", będącym zbiorem kilku mini rozszerzeń).

Pionki - zestaw pionków dla 7 i 8 gracza (w dwóch limitowanych kolorach, co ważne zawierają nowy pionek pasterza z dodatku "Owce i wzgórza").

JAK WYKAZAĆ SIĘ SPRYTEM I TANIO KUPIĆ STARTER

Kupując grę w Bardzie, można otrzymać 151 punktów w programie lojalnościowym, czyli 15,10zł, o które można obniżyć ceny produktów zamówionych w przyszłości. Można też wykorzystać aktualną kampanię promocyjną aplikacji mobilnej Allegro i zyskać kupon wartości 20zł. Promocja pojawia się ostatnio dość często i działa (potwierdzam) - więcej szczegółów TUTAJ (aktualna trwa do jutra, tj. 8 września do północy). W skrócie polega na tym, że dokonując zakupu przez komórkę lub tablet za dowolnie małą kwotę w opcji "kup teraz" (najlepiej czegoś co i tak mieliśmy kupić), otrzymujemy kupon wartości 20zł, dzięki któremu możemy obniżyć cenę następnych zakupów powyżej 100zł i kupić 'Big Box'a' za 145zł z przesyłką na przykład na TEJ aukcji. 

CZY WARTO?

Moim zdaniem zakup jest bardzo opłacalny, zwłaszcza w przedsprzedażowej cenie, a w połączeniu z kuponem Allegro to już jest mistrzostwo świata pod kątem opłacalności. Z pewnością jest to świetna propozycja dla osób zaczynających przygodę z tą grą, ale i dotychczasowi gracze mogą się na nią skusić z powodu bardzo grywalnego, ale do tej pory ciężkiego do zdobycia (i drogiego!) dodatku "Koło Fortuny". Właśnie dlatego szarpnąłem się na to pudło :). Zostawię sobie jeszcze limitowane pionki, a resztę sprzedam bratu (jest chętny) lub wystawię na Allegro. Raczej nikt nie zdecyduje się na odsprzedaż "Koła Fortuny", bo większość kupi 'Big Box'a' jako starter lub właśnie specjalnie ze względu na ten dodatek. 

DLA KOGO TA GRA?

Carcassonne polecam wszystkim szukającym czegoś stosunkowo prostego i przyjemnego, ale przede wszystkim grywalnego, by móc sobie czasem pograć w coś z żoną, dziećmi lub pozostałą rodziną na przykład na familijnych, weekendowych spotkaniach. Dużą zaletą jest to, że rozgrywkę można zacząć w zasadzie natychmiast, bo przygotowanie do gry sprowadza się jedynie do wybrania dodatków, wymieszania kafelek i położenia kafelki startowej na środku stołu. Pozostaje jedynie ułożyć po jednym pionku na torze punktów, a pozostałe położyć przed sobą i można zaczynać grę!

Zainteresowanym polecam krótki, bo niespełna trzyminutowy, angielskojęzyczny filmik, świetnie objaśniający podstawowe zasady tej sympatycznej gry, w której nawet powergamerzy znajdą niezłe pole do rywalizacji.


Zachęcam do oceny posta przy pomocy aktualnie testowanego "gwiazdkowego" systemu ratingowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz