2014-09-25

FOW - Amerykańscy rekruci [11]


Nowi rekruci w armii!
  • UBX31 - M10 Tank Destroyer Platoon
  • US303 - Tank Destroyer Security Section 
  • UBX25 - M4A3E2 Jumbo Tank (2 szt.)
  • US736 - Engineer Combat Platoon
  • US886 - 2nd Lieutenant Audie Murphy

Tym razem duże wzmocnienia wojsk pancernych. Cztery niszczyciele czołgów M10 oraz trudne do zdobycia dwa M20, to dalszy ciąg kompletowania Tank Destroyer Company (brakuje mi jeszcze 1xM10 i 3xM20 Utility Car). Zestawy kupione na kramiku Wargamera (4xM10 - 100zł, Security Section - 60zł + wspólna przesyłka, gdyż sprzedający to dwaj gracze ze Śląska).


M10 Tank Destroyer Platoon (UBX31)


Tank Destroyer Security Section (US303)Dwa Jumbo, czyli dokładnie pół box'a, to zakup również "kramikowy", ale do spółki z kolegą z forum Wargamera, gdyż sprzedający zgodził się podzielić pudło na pół. Co prawda robiła to jego narzeczona i musieliśmy wymienić się wysyłkowo gąsienicami, ale 60zł z przesyłką to fajna cena za nówki, zwłaszcza że Jumbo nie da się kupić pojedynczo (tylko 4-sztukowy box). Teraz mam już trzy, ale i tak maksymalnie wykorzystam na stole pewnie góra dwa. 


M4A3E2 Jumbo Tanks (UBX25)Sprzedawca Jumbo, miał akurat na sprzedaż nowiutki blisterek inżynierów za 20zł, więc żal było go nie łyknąć, zwłaszcza że mam już inżynierów, ale w starszej wersji (US706).


Engineer Combat Platoon (US736)AUDIE MURPHY

Audie Murphy to jeden z najbardziej odznaczonych amerykańskich żołnierzy okresu II Wojny Światowej. Zasłynął w czasie jednej z bitew na południu Fracji (operacja 'Anvil Dragoon'), gdy skoczył na płonący czołg wypełniony paliwem i amunicją, który w każdej chwili mógł eksplodować i za pomocą karabinu maszynowego zamontowanego na czołgu powstrzymał falę atakujących oddziałów niemieckich, samemu zabijając około 50 żołnierzy (uwzględniając ostrzał artylerii, Niemców zginęło ponad 240!), za co został odznaczony Medalem Honoru. Po wojnie został hollywoodzkim aktorem i zagrał w wielu filmach, w tym między innymi samego siebie w 'To Hell and Back', w którym została odegrana słynna scena z jego udziałem (fragment poniżej). Obszerną biografię tej ciekawej postaci (po angielsku) można przeczytać TUTAJ.


Nowiutki blisterek kupiony razem z plutonem niszczycieli M10 za 27zł, w którego skład wchodzi 'Special Objective' - gniazdo półcalówki na zniszczonym M10 (choć zniszczeń za bardzo na nim nie widać) oraz spieszony Audie Murphy, któego można wystawiać normalnie.


2nd Lieutenant Audie Murphy (US886)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz