2013-12-17

INNE - Sklepy stacjonarne: różowo nie jest

BATTLETABLE Katowice - Zamknięcie sklepu stacjonarnego

Niestety tendencja przenoszenia całości sprzedaży do internetu nie omija sklepów hobbystycznych. Ostatnio przekonałem się o tym sam, chcąc złożyć zamówienie w katowickim sklepie BATTLETABLE. W wakacje sklep został przejęty przez bielską STREFĘ GRY, ale według najnowszych informacji ze strony internetowej, nie udało się utrzymać sklepu stacjonarnego w Katowicach, a co za tym idzie z mapy Śląska znika naprawdę fajne (byłem/widziałem) miejsce do gry w FOW, ale także gry GW :(. Sklep internetowy będzie działał nadaj, jednak jego obsługa i wysyłki zostaną przeniesione do Bielska.


MODEL-HIT Oświęcim - Zamknięcie sklepu stacjonarnego

Przejeżdżając niedawno przez Oświęcim postanowiłem wybrać się do sklepu modelarskiego MODEL-HIT (prowadzącego również w niewielkim zakresie sprzedaż produktów GW) by kupić kilka modelarskich drobiazgów. Niestety odbiłem się od drzwi, gdyż sklep stacjonarny przestał istnieć, pozostał jedynie sklep internetowy.


ANDROMEDA Chrzanów - Otwarcie sklepu stacjonarnego

To jest zdecydowanie dobra wiadomość, bo szczerze mówiąc nie wierzyłem, że doczekam sklepu z grami w moim mieście. Z jednej strony nie mam problemu z wybraniem się do krakowskich sklepów, z racji pracy w tym mieście, ale z drugiej strony sam fakt cieszy. ANDROMEDA jest na razie bardzo początkującym sklepem i asortyment nie jest bogaty, ale wiadomo że będzie coraz lepiej. Póki co bitewniaki nie są mocno reprezentowane, ale działalność takiego sklepu spowoduje napływ "świeżej krwi", dzięki czemu mam nadzieję lokalna scena zacznie się rozwijać. Na razie królują karcianki (FNM w moim mieście - szok!) i planszówki, ale pewnie i fani bitewniaków znajdą wsparcie. Trzymam kciuki!

2 komentarze:

 1. No strona internetowa battletable.com też już znikła, zreszta z tego co się orientuje nowy zarządca sklepu nie radził sobie z zamówieniami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak - zniknęła, choć z rozmawiałem z osobą ze sklepu w Bielsku i podobno miała zostać utrzymana. Zresztą strona sklepu z Bielska też nie działa, komunikat mówi o starcie 3 stycznia po aktualizacji oprogramowania, ale dziś mamy 15 i dalej nie działa...
   Faktycznie nowy właściciel nie radzi sobie z zamówieniami - zamówiłem dwa komplety kostek i tokenów w metalowych pudełkach (jeszcze przez stronę battletable), z czego jeden miał być prezentem pod choinkę. Nie doszły do tej pory :/. Podobno CDP nie miało ich na stanie i musi ściągać z Nowej Zelandii. Kasa wtopiona, a towaru brak :/.

   Usuń