2011-12-17

WARZONE [Flashback] - Spotkanie w Bochni - 17.12.2011

Ten wpis rozpoczyna cykl 'Flashback', w którym będą się pojawiać artykuły dotyczące wydarzeń mających miejsce przed założeniem bloga. Posty będą publikowane z bieżącymi datami, które po pewnym czasie zostaną zastąpione rzeczywistymi datami opisywanych wydarzeń. Dotrzeć do nich będzie można przez archiwum, etykietę 'Flashback' bądź inne etykiety (przypisane zgodnie z poruszaną tematyką).

Opublikowano na blogu: 2012-11-16.

W związku ze zbliżającym się spotkaniem w niedzielę w Bochni, poniżej publikuję krótką fotorelację ze spotkania z zeszłego roku, wraz ze zwięzłym opisem (zdjęcia moje oraz Gerf. Kouo). Co do "buziek", które podpatrzyłem na blogu Christofa, to uważam, że taki rodzaj ochrony wizerunku w dzisiejszych czasach ma głęboki sens, choćby ze względu na możliwość rozpoznawania twarzy na zdjęciach, a przecież wszyscy posługujemy się nickami. Jest to świadoma decyzja i myślę, że osoby zainteresowane (które na pewno łatwo rozpoznają 'who is who'), jak i goście na blogu przyjmą ją ze zrozumieniem. Wynika to także z tego, że nie chcę publikować czyjegoś wizerunku bez jego zgody. Każdorazowe staranie o zgodę byłoby dość kłopotliwe, a w przypadku starszych zdjęć nawet niemożliwe, ze względu na pourywane kontakty.

17.12.2011 - VI KRAKOWSKI TURNIEJ WARZONE (a w zasadzie spotkanie w Bochni)

Turniej ze względu na frekwencję był w zasadzie spotkaniem, które miało miejsce w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Na turniej stawili się:
 1. Qba
 2. badjaq
 3. klimoo
 4. cyberedd
 5. Gefr. Kouo
W związku z nieparzystą liczbą graczy (Norkos nie dotarł), mieliśmy problem z rozpoczęciem gry. Ale jakimś cudem z jakichś aluminiowych nóg od stołów udało nam się przygotować stół trzyosobowy w formie sześciokąta. Taki kształt uważam osobiście za najlepszy i już od dawna planuję właśnie taki zrobić (składany na zawiasach z dwóch połówek). Mimo początkowych trudności, udało się rozegrać I turę w układzie: badjaq (Legion) vs. cyberedd (Bauhaus) i Qba (Cybertronic) vs. Gefr. Kouo (Bauhaus) vs. klimoo (Cybertronic). Punktację z tych gier można zobaczyć na ostatnim zdjęciu.

Turniej ewidentnie przekształcił się w spotkanie warzonowo-towarzyskie. Wspólnie doszlismy do wniosku, że nie wystarczy nam czasu na dwie kolejne tury, więc postanowiliśmy rozegrać coś niekonwencjonalnego - wybór padł na wielką bitwę na 5000 pkt. (!), na dużym, prostokątnym stole (55x55cali). Gracze wystawiali się przy krawędziach, przy czym armie tej samej korporacji grały naprzeciw siebie, a Legion desantował się na środku stołu i przeszkadzał wszystkim. Celem było przejęcie punktu na środku stołu przed upływem pięciu godzin gdy (!). Mimo, że Legion wystawiał się losowo (jak przy zrzucie spadochronowym), to najmocniejsze modele wylądowały naprzeciw Cybertronic'u, któremu i tak nie przeszkodziło to wygrać.

Gra była ciekawym doświadczeniem i chyba każdy miał wrażenie, że wziął udział w czymś wyjątkowym. Spotkanie na pewno należy uznać za udane. Ciekaw jestem jak uda się tegoroczne, do którego pozostało już tylko 3 dni.

5 komentarzy:

 1. Warzone... Cóż za stare dzieje... Szkoda, ze TG zaprzestal tego, padl i poprzeksztalcal sie. Ten swiat mial niezly potencjal i z przyjemnoscia tlumaczylem te gre.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regionie śląsko-krakowskim zostało jeszcze kilkunastu aktywnych graczy, drugie tyle jest w Warszawie. W zasadzie aktualnie funkcjonują tylko te dwa ośrodki. Nie wiem, czy wiesz, ale od jakiegoś czasu powstaje projekt Warzone 4 - fanowskiej wersji systemu. Jest prawie skończony i część osób gra już według nowych zasad. Niestety spowodował rozłam w środowisku, bo nie wszyscy chcą (i mają czas) uczyć się nowych zasad, statystyk, etc. Więcej informacji o tym projekcie można znaleźć pod linkiem: http://liniafrontu.pl/index.php?docid=137
   Na jutrzejszym spotkaniu w Bochni prawdopodobnie będzie 8 osób, z czego połowa będzie grała w UWZ, a połowa w WZ4. To będzie pierwszy taki mieszany turniej.

   Usuń
 2. to była piękna gra na 5000 pkt:)
  Aż chciało by sie ja powtórzyć:)
  Qba

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne stoły! Fajnie że rzeka jest naprawdę niżej niż 'poziom gruntu'.

  OdpowiedzUsuń