2012-03-04

FOW - Amerykańscy rekruci [3] / Podręcznik 3ed. / Sklep BATTLETABLE.COM

W tym tygodniu wybrałem się po raz pierwszy do sklepu BATTLETABLE.COM znajdującego się w Katowicach-Ligocie przy ulicy Panewnickiej 24.


Sklep bardzo fajny, w 100% nastawiony na FOW, dużo miejsca, duże okna (jasno). Lokal składa się z dwóch pomieszczeń. Pierwsze - sklepowe - w którym asortyment wisi na ścianach i któremu można się przyjrzeć z bliska, a nawet swobodnie wziąć do ręki, bo nie ma klasycznej lady, za to jest biurko na komputer i biurko - warsztat, co sprawia wrażenie, że to miejsce "żyje" i jest prowadzone przez osobę z pasją. W drugim pomieszczeniu znajdują się dwa bardzo duże i starannie wykonane stoły, na których z pewnością świetnie się gra. Całość bardziej sprawia wrażenie klubu, a nie sklepu - słowa uznania dla Szymona (którego w tym miejscu pozdrawiam) za tak udane przedsięwzięcie. Do sklepu mamy niestety dobrą godzinę samochodem, ale nie jest to takie nierealne, byśmy się tam raz na czas pojawili.

Do wizyty zmotywował mnie Kouo, który poinformował o możliwości otrzymania w sklepie za darmo podręcznika do 3 edycji, jeśli jest się posiadaczem twardo-okładkowego podręcznika do 2 edycji i któremu w tym miejscu za to zmotywowanie dziękuję. Cała operacja otrzymania nowego podręcznika polegała na okazaniu twardo-okładkowej wersji oraz naklejeniu specjalnej naklejki oznaczającej otrzymanie darmowego podręcznika. Podręcznik w miękko-okładkowej wersji formatu A5 (~300 stron)  jest wydany bardzo ładnie (strony są grube, kredowe i kolorowe). Można go również otrzymać, dokonując zakupów w sklepie BATTLETABLE.COM (stacjonarnym, bądź internetowym) za minimum 123zł (do wyczerpania zapasów). 


Oczywiście będąc w sklepie pełnym figurek do FOW'a nie mogłem wyjść z pustymi rękami - moja armia wzbogaciła się o:
  • UB143 - M7 Priest HMC - 2 szt.
  • US040 - M4 Sherman
  • US738 - Dismounted MGs 
Sherman i jeden Priest oraz amerykańskie kalkomanie doszły pocztą, z racji braku na stanie. Poczynione zakupy pozwolą wystawić na razie jedną trzy-pojazdową sekcję Priestów. Sherman w wersji M4 (ze spawanym kadłubem) został dokupiony do Tank Company HQ jako 2iC Command Tank, by poprzez kształt pancerza dwa czołgi z sekcji dowodzenia były łatwo rozpoznawalne (jednego Shermana M4 już mam, pozostałe przeze mnie posiadane mają odlewane kadłuby). Nowo nabyte Priesty posiadają (niestety) plastikowe gąsienice od Shermana, ten którego już posiadałem ma metalowe (też był nowy z blistra).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz