2015-11-28

INNE - Black Friday 2015


Jestem trochę zaskoczony jak silnie Black Friday jest promowany w madiach i jak ostro wchodzi do sklepów zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Niestety w większości przypadków szum ten nijak się ma do atrakcyjności rabatów i jeszcze pewnie sporo wody w Wiśle upłynie zanim dożyjemy uczciwych akcji tego typu. Co prawda nie w piątek, ale w ostatnią środę zapewniłem sobie iście czarnopiątkowe poprawienie humoru. Okazja trafiła się na forum Wargamera, gdzie na kilku kramikach pojawiła się atrakcyjna oferta wyprzedaży materiałów modelarskich, narzędzi i bardzo ciekawych modeli do Bolt Action firm Artizan, Die Waffenkammer, Blizkreig, które bardzo szybko się rozeszły. Jako, że sprzedawca był z Krakowa i zależało mu na czasie, szybko sfinalizowaliśmy transakcję.

W rączki wpadły mi cztery pędzle Winsor&Newton Series 7 Miniature (00, 0, 1 i 2), których zdroworozsądkowo nigdy nie zamierzałem kupować, a teraz będę miał okazję samemu przekonać się, czy faktycznie są takie och, ach, naj i wogle :). Za cztery zapłaciłem 84zł zamiast 121zł (wg krakowskiego sklepu "Szał dla plastyków", w którym zresztą przez poprzedniego właściciela zostały kupione). Do tego wyhaczyłem cleaner do aerografów Vallejo w dużej butli 200ml za 14 zamiast 26zł, thinner Vallejo 60ml - 10 zamiast 19zł, no i coś czego zawsze byłym bardzo ciekaw, ale jakoś nie mogłem zdecydować się na zakup - Mr.Surfacer 1200 wraz dedykowanym do niego thinnerem w dużej butli 250ml - za uwaga: 10+12zł zamiast 23+43zł. Za całość zapłaciłem 130 zamiast 232zł, a więc 44% taniej. Dla mnie był to świetny, iście czarnonpiąkowy deal, choć okraszony pewną zadumą nad faktem, że ktoś tak z dnia na dzień zmuszony był zrezygnować z hobby i spieniężyć swoje zasoby.

4 komentarze:

 1. Mr Surfacer jest genialny, ale znacznie lepszy do niego jest Mr Color Leveling Thinner.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę także o wykorzystaniu go do wypełniania cienkich szczelin, wtedy podobno najlepiej nakłada się pędzlem. Pierwsze wrażenie jest takie, że mocno śmierdzi. Co do thinnera to brałem jaki był i w sumie jest go tyle, że to zapas na parę ładnych lat (mając taki zapas mogę zainwestować w inne gradacje). Nie wiem co sądzić o Mr Color Leveling Thinner - testowałeś oba i masz porównanie? (rozumiem, że piszesz to w kontekście nakładania aerografem jako podkład).

   Usuń
  2. Tak. Generalnie leveling thinner ma jeszcze retardera w sobie, dzięki czemu znacznie mniej zapycha dyszę (ja mam taniego chińczyka i robi mi to sporą różnicę). No i jakoś tak ładniej się układa na modelu. Co do surfacera, to jego największą zaletą jest to, że przylega do modelu idealnie (nic nie ma prawa się zdrapać) a w dodatku można go szlifować papierem ściernym.

   Usuń
  3. No tak, to dość logiczne z tym retarderem. Hmmm w takim razie musiałbym jeszcze poszukać retardera do farb olejnych w sklepie plastycznym. Dzięki za naświetlenie tematu!

   Usuń